Technologia cały czas się rozwija, a to oznacza, że ciągle są nam proponowane nowe rozwiązania, dzięki którym możemy otrzymywać dźwięk i obraz w lepszej jakości. Nic więc dziwnego, że podczas zakupu nowego telewizora, zaczynamy się zastanawiać, z jakiej technologii skorzystać, jakie powinien on mieć funkcje i co najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu. Im większą będziemy mieli świadomość na temat obrazu, tym większa jest szansa, że zamiast zdecydować się na telewizor Full HD, wybierzemy taki, który oferuje nam technologię 4K.

Na co zwracać uwagę?

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem telewizora, który oferuje nam możliwości 4K, to powinniśmy sprawdzić, czy bez najmniejszych kompromisów jakościowych będzie on w stanie wyświetlić nam pełną rozdzielczość 3840 na 2160 pikseli. Warto zwrócić uwagę czy nasz telewizor będzie miał wysokokontrastowe matryce typu VA, dzięki którym nie będziemy musieli się martwić jasnoszarą czernią, która pojawia się w innych telewizorach. A to oznacza, że powinniśmy również sprawdzić, czy wybrany przez nas telewizor oferuje nam szeroką paletę barw, bo wówczas będziemy mieli gwarancję, że obraz jaki zostanie nam przez niego zaproponowany, faktycznie będzie prezentowany w świetnej jakości.

Rozmiar ma znaczenie

Jeżeli patrzymy na telewizory i chcielibyśmy skorzystać z możliwości jakie daje 4K, to musimy liczyć się z tym, że lepiej zrobimy, kupując większy telewizor.

Dlatego też warto spojrzeć na takie, które mają powyżej 55 cali, a przy okazji warto popatrzeć na system operacyjny, który będzie w sobie posiadał. Im będzie on szybszy, tym z pewnością większe będzie nasze zadowolenie z takiego telewizora. Nie zaszkodzi również, jeśli przyjrzymy się kontrastowi, jaki będzie nam tutaj proponowany, im będzie on większy, tym lepsze będzie nasycenie barw, tym lepszy uzyskamy dzięki temu efekt jaki daje nam technologia 4K, przejdzie to nasze najśmielsze oczekiwania.

Nie tylko do filmów?

Jeżeli szukamy telewizora, który nie tylko pozwoli nam na oglądanie filmów w technologii 4K, ale pozwoli nam również na gry, to także znajdziemy takie modele. Dzięki nim będziemy mogli liczyć na niesamowitą przyjemność z takiej gry, tym bardziej, że modele tych telewizorów zapewniają płynny ruch, a to oznacza, że wszystko będziemy mogli odbierać bez najmniejszych zakłóceń. Technologia 4K daje nam niesamowite efekty jeśli chodzi o obraz, kontrast, nasycenie barw. To oznacza, że czas spędzony na oglądaniu filmów czy graniu w gry, zyska nowe znaczenie i będzie powodem do odbierania niesamowitych bodźców.